VC17 virüsü – Vampirler Gerçek mi ?

VC17 virüsü – Vampirler Gerçek mi ?

9 Nisan 2016 5 Yazar: Patabek

VC17 Virüsü
Vampirlik gerçekten var mı yok mu uzun yıllardır tartışılan bir konu ve bende bu konuya acıklık getirmek adına bu yazıyı sizlerle paylaşmaya karar verdim..
1200 lerde ingilterede galli bir din adamı olan Walter map bir vampirin tüm köy ahalisinin kanları emilerek öldürüldüğünü söylemesi sonucu vampirlik bambaşka bir boyut kazanır.Orta çağda yaygınlaşmaya başlayan bu efsane sadece hristiyan avrupada değil çesitli toplumlarda da hızlı ya

yılan bir konu haline gelmiştir. Hatta hindistanda ki kadınların gece kana susamış vampirler tarafından saldıraya uğradığı efsaneleri ortaya atılarak vampirliğin var olduğu kanıtlanmaya çalışılmıştır.Fakat VC17 virüsunun oluşum zamanı millattan önceki yıllara dayanıyor. Özelllikle orta çağda Ve avrupa da yaygınlaşan bu virusün şeytan tarafından ele geçirilmiş insanlara uygulandığı görüşü yayılmaya başlamıştır.Gel gelelim asıl konumuza vc17 virüsüyle ilgili araştırma yapan bazı bilim adamları tarantuladan alınan zehirin yarasaya enjekte edilmesiyle bu virusun elde edildiğini savunmuştur.Fakat vampirliğin oluşum aşaması daha farklıdır eğer bir insana tarantuladan alınan bu zehir enjekte edilirse kişinin bünyesi bunukaldıramayıp ölür. bu yüzden bir çok araştırmacıya göre vampirlik söz konusu bile olamaz. Ama bunun yanında vampirliği son derece emin bir şekilde savunan bilim adamları tarantuladan alınan zehirin yarasaya enjekte edilmesi zehrin yok olmasına neden olduğu için daha sonra insan kanına karıştırıldığı zaman vampirliğin ortaya cıkabileceği söylemiştir ve bunu savunmuştur.Bu güne kadar vampirlikle ilgili bir çok kitap yazılmasına rağmen en çok ses getiren kitabı irlandalı yazar Bram stoker 1897 de yazmıştır.Bir çoğunuzun bildiğine emin olduğun Drakula adlı kitapta vampirlikle ilgili bir çok şeyi bulmam mümkün zaten bu yüzden bu kitap vampirlik hakkında yazılan en iyi kitap olarak da bilinmektedir. Vampirlik hakkında en iyi klasiği meydana getiren Bram stoker 20 nisan 1912 de 64 yaşında vefat etmiştir.Size bu konuyla ilgili örnek gösterebileceğim bir diğer klasikleşen film ise Bir dehşet senfonisi adlı eserdir.

vc17 virusuyla ilgili kapsamlı araştırma yapan bir diğer isim ise kaliforniya üniversitesi araştırmacılarından kimya profesörü Wayne trikkandır. Vampirliğin varlığını reddetmeyen bilim adamı sadece oluşum süreci ve etkilerinin farklı olduğunu idda etmiş ve bu yönde çalışmalar yapmıştır. Vampirliğin asıl sebebinin Porfiria adı verilen bir hastalık olduğunu savunmuştur.  Bu hastalığın bir tür kan zehirlenmesi olduğunu ve hastalığa yakalanan kişilerde ciddi görüntü bozuklukları olduğunuda araştırmalarına ekleyen bilim adamı zehirlenen bu insanların oluşum süreci icerisinde çok acı çektiklerini hatta bir çoğunun acıdan öldüğünü ölmeyenlerin ise akıl sağlıklarını yitirdiğini ifade etmiştir.Vampirlerin gece dışarı cıkma sebeplerinide görüntü bozukluları olduğunu savunan bilim adamı bu konuda bir çok makale yazmıştır.

Bu hastalık ile efsaneler arasında bir çok uyuşmazlık olduğu yapılan araştırmalarda çok bariz bir şekilde görülmektedir.Orta çağda araştırma için mezarlıktan çıkartılan insanların hiç birinde görüntü bozukluğuna rastlanmadığı belirtilmiştir.Ve ayrıca kayıtlı olan 200 vaka ise böylesine büyük bir efsane için yeterli olmamıştır…

Gerçekten bu konu hakkında ne düşündüğünüzü merak ediyorum .Çünkü yapılan hiç bir araştırma bu konuya tam anlamıyla açıklık getirememiş..

Umarım yazıyı beğenmişsinizdir