L’Oréal Paris Saf Kil Arındırıcı Jel incelemesi

L’Oréal Paris Saf Kil Arındırıcı Jel incelemesi

10 Ocak 2019 8 Yazar: Patabek

Uzun zaman sonra bir cilt bakımı ürünü incelemesiyle geri döndüm. Loreal parisin çok konuşulan serisinden bir kil maskesi. Ürün ilk çıktığı zamanlar da etkileriyle ilgili çok fazla konuşuldu. Bir grup ürünü çok beğenirken diğer grup ise ciltte reaksiyona sebep olduğunu savundu.


Ürünü yaklaşık 3 aydır düzenli olarak kullanıyorum etkilerini
görebilmek için düzenli kullanmaya özen gösterdim öncelikle şunu belirtmekle başlamalıyım ki ürün benim cildim de herhangi bir reaksiyona sebep olmadı. Sivilce, kızarıklık veya kaşıntı yapmadı. Şunu belirtmekte fayda görüyorum cilt tipleri birbirinden farklıdır benim cildim de sivilce yapan ürün sizde yapmayabilir bu tamamen ürün içeriği ve cildin hassasiyet yapısıyla ilgilidir. Eğer hassas bir cilt tipiniz varsa ürün içeriklerini iyi okumalı ve ürünü bu şekilde satın almalısınız. Parfüm ve alkol içerikli ürünler genel olarak kızarıklık ve kuruluğa sebebiyet verebilecek içeriklerdendir.

Bir çok farklı kullanım şekli olan bir cilt temizleme ürünü hem maske hem peeling olarak istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Genel olarak duştan sonra peeling şeklinde kullanmayı sevsemde haftada bir kez tüm cildime uygulayıp 20 dakika kurumasını bekledikten sonra durulayıp kullanmayı da seviyorum.
Bu tarz farklı kullanma alternatifleri olan ürünleri kullanmak bence çok daha kullanışlı. Tek bir ürünle hem maske hemde peeling ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Peeling olarak kullanıldığı zaman ölü deriyi arındırmaya cilteki yağ oranını dengelemeye yardımcı oluyor. İçerisin de bulunan tanecikler büyük değil bu yüzden cildin üst yüzeyinde herhangi bir hassasiyete de sebep olmuyor.  Pelling işlemini genel olarak gözenekleriniz açıkken tercih etmeniz daha iyi sonuç almanıza yardımcı olacaktır.  Bu yüzden duş alırken veya duştan sonra peeling yapmanız üründen alacağınız verimi arttırır.Ayrıca peeling işlemi için Fındık tanesi büyüklüğünde ürün uygulamak yeterli oluyor. Eğer cilt tipiniz çok yağlı değilse tüm cildinize uygulamak yerine sadece t bölgesi adı verilen alın burun ve çene kısmına uygulamanız yeterli olacaktır. İçerisinde bulunan kırmızı yosun sebebiyle kokusu birazcık farklı olabilir ama kesinlikle rahatsız edici bir koku değil ayrıca zaten ürünü uygulayıp duruladıktan sonra bu koku tamamen yok oluyor.  Yapısı çok yoğun veya çok katı değil bu yüzden uygulama yaparken sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum.

Maske olarak kullanım şekline gelecek olursak haftada bir kez tüm cildinize uyguladığınız ürünü 20 dakika bekleterek ılık suyla durulamanız yeterli olacaktır. Eğer kuru bir cilt tipiniz varsa maske olarak kullanmanızı tavsiye etmem. Cildi germediği ve kurutmadığı için maske olarak kullanılması uygun olmasa çok kuru cilt tipine sahip kişilerin beğeneceğini düşünmüyorum. Daha çok karma ve yağlı cilt tipine hitap eden bir ürün olduğunu tekrar belirtmekte fayda görüyorum.

Ürünün içerisinde bulunan kil ve kırmızı yosun özleri cildin genç görünmesine kırışıklık oluşumunu azaltmaya ve cildi beslemeye yardımcı olur. Kil için yağ oranını dengelerken kırmızı yosun ise içerisinde ki mineraller sayesin de cildin olduğundan daha sağlıklı görünmesine yardımcı olur.

Ürünle ilgili bu kadar çok şey anlattıktan sonra gelelim fiyatına. Ürünün satış fiyatı 32 tl civarında indirimde 15 tl kadar düşen bir ürün. Eğer ürünü denemek istiyorsanız mutlaka indirimi beklemenizi tavsiye ederim.