Deniz Tuzu Spreyleri & Bee Beauty

Deniz Tuzu Spreyleri & Bee Beauty

6 Ekim 2018 5 Yazar: Patabek

Deniz tuzu spreyleri son birkaç yıldır oldukça popüler ürünler, özellikle doğal dalgayı sevenlerin vazgeçemediği bu spreyler hakkında biraz bilgi verip sonrasında bee beauty markasının spreyini anlatacağım.
Deniz tuzu spreylerinin amacı denizden çıktıktan sonra oluşan doğal dalga etkisini yaratmak. Saçlarda ısı veya köpük ürün kullanmadan saçı yıpratmadan doğal dalga oluşumunu sağlamak. Açıkçası benim bu yaz elimden düşürmediğim ürünlerden biri oldu.  Doğallıktan yana olanların veya saçını düzleştirmeye üşenenlerin çok seveceği bir ürün olduğunu düşünüyorum , deniz tuzu spreyleri köpük formda ki saç şekillendiricilerinin aksine yapış yapış değil. Köpük ürün  kullandıktan sonra oluşan saçlarımı yıkamalıyım hissi bu tarz spreylerde olmuyor.

Piyasada bir çok markanın deniz tuzu spreyi mevcut çok uçuk fiyatların aksine bee beauty uygun fiyatlı markalardan biri.İlk satın aldığım deniz tuzu spreyi toni&guy markasınındı. Acıkcası bence bu tarz ürünler de pahalıya kaçmanın bir mantığı yok hemen hemen hepsi hemen hemen aynı etkiyi veriyor. İki ürünü karşılaştırmak gerekirse toni&guy daha pahalı etkisi ve tutuşu iyi. Bee beauty ise daha uygun fiyatlı saçta cok güzel bir koku bırakıyor ve etkisi günlük kullanım için çok uygun. Zaten siz de anlattıklarımdan anlamış olacaksınız ki aralarında çok da bi fark yok. Eğer ilk kez kullanacaksanız uygun fiyatlı olana yönelmenizi tavsiye ederim. 

Ürünü nasıl kullandığımdan bahsedeyim ; duştan çıktıktan sonra saçlarımın ıslaklığını havluyla alıyorum ve nemli kalacak şekilde bırakıyorum sonrasın da ürünü saçlarıma rastgele sıkıyorum. Bu esnada  ellerimle aşadan yukarı şekilde saçlarıma şekil veriyorum ve kendi haline bırakıyorum. Bu aşamadan sonra isterseniz saçlarınızı makine yardımıyla kurutabilirsiniz isterseniz de kendi haline bırakabilirsiniz. Ben her iki şekilde de kullanmayı seviyorum. Köpük tarzında bi ürün olmadığı için yoğun bukleler oluşmasını beklemeyin. Hafif dalgalar şeklinde doğal bir duruşu oluyor.

Ürünü indirimden 20 liraya satın aldım indirimsiz fiyatını maalesef bilmiyorum.