51. Bölge !! Uzaylılar Gerçek Mi?

51. Bölge !! Uzaylılar Gerçek Mi?

27 Ocak 2020 5 Yazar: Patabek

Birçok kişi gizemli olduğunu düşündüğü şeylere karşı ilgi duyar, bu oldukça olağan bir durumdur. Her insanda olan bu duygu ortaya çıkmayı bekleyen şeyler ile ilgili yorum yaparak teori üretmek ile başlar. İşte 51. Bölge de tam olarak herkeste merak uyandırmayı başarmış olan yapılardan biri. Son yılların en çok konuşulan ve üzerinde teori üretilen konusu olan 51. Bölge hakkındaki yorumlar günümüzde de devam ediyor.

Peki, 51. Bölge ne? Aranızda bilmeyenler olduğunu varsayarak konuya baştan giriş yapıyorum. Halk dilinde 51.Bölge olarak bilinse de birçok adı bulunan bu üst Las Vegas’ın 153 km kuzeyinde bulunan Nevada eyaletinde yer alıyor. 76 km2 lik bir alanda bulunan bu üst ABD’nin uçak ve düşman silahlarını inceleme merkezi olarak biliniyor. Fakat durum hiç de bu şekilde değil. 1947 yılında bir pilotun kaybolan uçağını aramak için havalanması ardından yaşadığı olayı medyaya anlatması ile 51. Bölge ile ilgili teoriler ortaya atılmaya başlamıştır.

Pilotu uçuş yaptığı sırada 9 adet ucan daire gördüğü ve çok hızlı oldukları için onları takip edemediği ama yakınlarda bir bölgeye indiğini iddia etmişti. Nevada eyaletinde uçuşunu gerçekleştiren pilotun söyledikleri kısa bir süre de tüm medyanın ilgisini çekmeyi başarmıştı. Bu durum sonrasında nevada eyaletinde yaşayan bir kasabalının bölgede ucan daire gördüğünü ve ağaçlık bir alana düştüğünü ifade etmesi ardından durum iyice içinden çıkılmaz bir hal almıştı

Kasabalının söylediği yere medyanın da etkisiyle birçok araştırmacı gitmiş fakat herhangi bir bulguya rastlayamamışlardı. Bir cismin düştüğünün belli olması fakat herhangi bir parça bulunmaması bu durumun 51. Bölge ile alakalı olabileceği şüphesini akıllara getirdi. Bu olaydan kısa bir süre sonra ordu bir cisim düştüğünü doğruladı fakat bu süreç uzun sürmedi.

Medyada yaşanan büyük ses ordunun yaptığı açıklamayı yalanlaması ile çok daha farklı bir hal aldı. Ordu düzenlediği bir açıklamada düşen cismin bir gök taşı olduğunu söyledi. Bu açıklama üzerinden çok fazla bir zaman geçmemişti ki yeni bir düzenleme yaparak düşen cismin meteoroloji balonu olduğunu ve korkulacak bir şey olmadığını ifade etti.

Peş peşe gelen bu karmaşık açıklamalar halkta inanılmaz bir şüphe uyandırdı. Panik halinde yapıldığı düşünülen bu açıklamalara kimse inanmadı. Sadece ABD’de değil Dünya’da büyük bir merak uyandıran bölge ile ilgili uzaylılar üzerinde test yapılıyor iddiaları ortaya atılmaya başlandı. Durumu kontrol altına almak mümkün olmadığı için her geçen gün yapılan yorumlar çok daha farklı boyutlara ulaştı. Bölgenin gizemli bir şekilde korunması yapılan yorumların doğru olabileceğini gösterdi.

Kısa bir süre içerisinde tüm dünyaya adını duyurmayı başaran 51. Bölge ile ilgili yorumlar bölgede çalıştığını iddia eden bir bilim adamının ortaya çıkması ile kızıştı. Bilim adamının 51. Bölgede çalıştığını söylemesi ve uzaylılar üzerinde test yapıldığını iddia etmesi sonrasında ortalık iyice gerildi.

Bilim adamı olan Body Bushman bölgede uzaylılar ile ilgili araştırmalar yapıldığını ve onların teknolojilerinden faydalanılmaya çalıştığını iddia etti. 51. Bölgede çalışırken çektiği fotoğraf ve videoları yayınlayan Body bölgenin oldukça korkutucu olduğunu ifade etti. Uzaylıların görüntüleri hakkında bilgi vererek uzun parmaklara ve perdeli ayaklara sahip olduğunu söyledi.

Uzaylıların oldukça gelişmiş teknolojiye sahip olması dünyaya bir saldıra yapabileceklerini düşünmesi Body’in iddiaları arasında yer alıyor. Uzaylıların dünyayı sevenler ve dünyaya düşman olanlar olarak 2’ye ayrıldığını ve araştırmaların da buna istinaden yürüdüğünü belirtti.

Quintumnia adlı bir gezegenden geldiklerini ve yaşlarının 250 üzerinde olduğunu ifade etmesi de ortaya attığı teoriler arasındadır. Oldukça ilginç bir diğer iddaa ise 18 uzaylının ABD için çalıştığını söylemesiydi. Bu tüyler ürpertici yorumlar sonrasında varlığı kabul edilmemiş üstle ilgili yasalardan faydalanma kararı alındı.2005 yılında başlayan hukuki süreç ardından 2013 yılında bölgenin varlığı hükümet tarafından kabul edildi. Bölgede yapılan çalışma ve bölge ile ilgili bir genelge paylaşıldı. Bu genelgede bölgenin 1960’lı yıllarda soğuk savaş döneminde casus uçak için kurulduğu ve bölgede uzak testleri yapıldığı ifade edildi.

Ayrıca yazıda bölgede topların da test edildiği ve araştırmaların yapıldığı ifade edildi. Herkesin beklediği cevabın alınmaması 51. Bölgeye karşı olan teorileri güçlendirdi. Bölgede bulunan uçak pistlerinin kullanılmaması sebebiyle kumlarla kaplı olması “burada mı uçak testi yapılıyor” sorusunun sorulmasına neden oldu. Bölgenin çekilen fotoğraflarında çok net görülen pistler kullanılmamalarından kaynaklı olarak harap durumda. Peki uçak testleri yapılmıyor ise bölgenin gerçek amacı ne veya neden bu kadar iyi korunuyor sorularına gelelim.

Bölge oldukça yoğun güvenlik önlemleri ile korunuyor öyle ki bölgeye giriş ve çıkışlar tamamen yasak.
Karadan veya havadan yaklaşılması durumunda bölgeyi koruyan bekçilerin ateş açma yetkileri bulunuyor. Bu bekçilerin herhangi bir rütbeleri de bulunmuyor. Bölgede bulunan araçların tamamı beyaz ve hiç birinde plaka bulunmuyor. Askeri personel olduğu söylenen bekçiler ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmadığı gibi kimlikleri hakkında da kesinlikle bilgi verilmiyor.

Sınırın her bölgesinde Dikkat Yaklaşma Ateş Açılır levhaları yer alıyor. Korumalar bunlarla sınırlı değil. Sınırın her bölgesinde harekete duyarlı sensörler ve gizli kameralar da bulunuyor. Bölgeye yaklaşılması durumunda plakasız beyaz araçlar hareket ederek bölgeye yaklaşan kişi veya aracı takip ediyor ve uyarıyor. Kişi uyarıyı dikkate almazsa bekçilerin öldürme yetkileri bulunuyor. Oldukça ürkütücü olan bu durum ayda 2 kez giriş yapan tırlar ile taçlanıyor. Oldukça büyük olan bu tırların nerden geldiği ve nereye gittiği hakkında kesinlikle bir bilgi yer almıyor. Plakasız bir tırın bölgeye neden girdiği ne getirdiği veya ne götürdüğü ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmıyor. Durum böyle olunca bölge ile ilgilide teoriler çoğalıyor.

Geçtiğimiz aylarda ABD başkanının dünya dışı varlıklar olabilir cümlesi 51. Bölgede yapıldığı düşünülen işlere kanıt olarak gösteriliyor..