Makyaj

Uygun Fiyatlı En İyi Kapatıcı Fondöten & Note Detox Fondöten

En çok okunan yazılarımın fondötenlerle ilgili yazılar olduğunu fark ettim. Bu yüzden bu konuya biraz daha ağırlık vereceğim. Bugün bir çok kişinin işine yarayacağını düşündüğüm muazzam bir fondöteni sizlerle paylaşıyorum.
Note dotex fondöten diğer uygun fiyatlı ürünler arasında muadillerini geri de bırakarak benim en sevdiğim fondöten olmayı başardı. 

Ürün sarı alt tona sahip oldukça yoğun olan bir ürün. İki pompası bile tüm cildinizi kapatmaya yetiyor. Fakat renk skalasın da bir problem var sanırım 2 numarası açık 3 ise bana koyu geliyor maalesef. Ama buna rağmen bu üründen vazgeçemiyorum bronzer ve kontür ürünleriyle dengeliyorum. Sarı alt tonlu olması pembe alt tona sahip olanlar da biraz sıkıntı yaşatabilir.
Yapısının çok yoğun ve çok kapatıcı olduğunu tekrar dile getirmek istiyorum. Yoğun yapısı nedeniyle cilt yüzeyinde maske görüntüsüne sebep olmuyor. Ürünü uygularken dozunu arttırıp kat kat uygulamanızı tavsiye etmiyorum. Her ne kadar ürünün açıklama kısmında kolay kuruduğu yazsa da öyle değil. Sabitlenmesi oldukça zor olan bir ürün. Tek kat uyguluyorsanız yarım saat için de ancak sabitlenecektir , eğer kapatıcılık seviyesini arttırmak için yoğun uyguluyorsanız mutlaka bir pudrayla sabitlemeniz gerekiyor aksi taktir de kıyafetlere buluşma olasılığı çok yüksek. Ben tek kat uyguladığım zamanlar da transparan bir pudrayla üstünden geçiyorum.

Benim cildim de bir pullanmaya sebep olmadı fakat çok kuru cilt tipine sahipseniz burun kenarlarınız da kuruluğa sebep olabilir.


 Çok yoğun bir ürün olduğundan ben ürünü nemli bir süngerle uygulamayı tercih ediyorum bu şekilde daha doğal bir görüntü oluşturuyor , ama sık kıllı bir fırçayla uygulandığı zaman da sonuç çok başarılı. Yoğun yapısına rağmen tek bir bölge de kalıp gibi durmuyor homejen bir şekilde yayılabiliyor.

 

Özellikle kışın ve özel geceler de kullanmayı tercih ettiğim bir fondöten, yazın kullanmak için çok yoğun yapıya sahip. Herhangi bir şekilde çizgilere dolma yapmıyor , saten bir bitişe sahip , kalıcılık konusunda da başarılı.

 

Fiyatını göz önünde bulundurduğumuz zaman satın alınmaya değecek bir ürün.

Şise tasarımı , içerisin de vitamin e bulundurması , spf 15 içermesi ve paraben bulundurmaması ürünü satın almak için yeterli sebep 😀 yani en azından benim için öyle.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir