Saç Bakımı

Saç bakımı * Elseve 2li Bakım İksiri

Konuya nasıl giriş yapmam gerektiğini bilemiyorum , fakat zaten yazının başlığından anladığınız gibi elseve 2 li bakım iksiri ile ilgili deneyimlerimi sizinle paylaşacağım. Öncelikle benim için çok büyük bir hayal kırıklığı olduğunu belirtmekle başlamak istiyorum. Çünkü normal de elseve’in saç bakım ürünlerini çok severek kullanan biriyim fakat bu ürün tam anlamıyla hayal kırıklığı oldu. Aynı ürünün yağ formunda ki versiyonunu uzun zamandır çok severek kullandığımdan bu ürünü alırken hiç tereddüt etmedim hatta beklentim de oldukça yüksekti. Ama umduğum gibi olmadı.

Öncelikle ürünün içerisinden biraz bahsedeyim. Aynı yağ ve şampuanların da olduğu gibi altı çiçek özünü içeriyor. Bu çiçekler şu şekilde ;
Gül: Canlandırma
Papatya ve gardenya  Yumuşatma
Ayçiçeği kuruluğu engelleme ve dengeleme
Keten ise saç tellerini güçlendirme 

Fakat sprey formunda ki bu ürünün herhangi birini gerçekleştirdiğini düşünmüyorum.  Ürünü 2 kez çalkalayarak saçıma sıktığımda sanki su sıkmışcasına ıslanıyor , bu yüzden kuru saça sıkmak oldukça mantıksız. Kendi kendine kurumasını veya saçımın ürünü emmesini de bekledim fakat sonuç yine de başarısız.  Herhangi bir şekilde saçımı beslediğini düşünmüyorum  fakat duştan sonra kolay taranması için saç uçlarıma uyguluyorum. Bunun tek sebebi ürünün çöpe gitmesini engellemek. Yoksa etkisini sevdiğimden filan değil.

Parlaklık ve canlılık kazandıracağını vaat etsede kullandığım süre içerisinde saçım da bir farklık görmedim. Elseve’in tüm ürünlerinin kokusunu çok seviyorum bu ürünün kini de çok sevdim fakat kalıcılık konusunda 0.  Yağ formundaki ürünün kokusu saçımda günlerce kalıyordu fakat bu ürünün 5 dk kalıcılık sağladığından bile şüpheliyim.

Ürün bende sanki dibinde çok az kalmısta su eklenmiş gibi bir izlenim bıraktı. Çok yoğun bir su yapısı var.  Resmen ürünü yerden yere vurdum ama cidden benim için büyük bir hayal kırıklığı oldu. Bariz bir şekilde kullanım alanı bulamadım .

Ürüne şans vermek isteyenler olur diye son olarak 4 farklı çeşidinin olduğunu da söylemek istiyorum. Bende ki klasik olanı fakat bunun yanında boyalı , dökülen ve yıpranmış saçlar için olanlarına mevcut. Ulaşılması kolay bir ürün fiyatı 16 tl fakat  sürekli indirime giriyor . Ben 10 tl ye satın almıştım.  

3 thoughts on “Saç bakımı * Elseve 2li Bakım İksiri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir