Makyaj

Rengarenk Bir Far Paleti / Sleek i-Divine Sunset Far Paleti

Aldığım günden  beri aşk yaşadığım rengarenk far paleti hakkında olabildiğince çok bilgi vereceğim yazıma hoş geldiniz . Ahh nasıl güzel bir paletisin sen.. Bir çoğunuz sleek markasını biliyordur , özellikle aydınlatıcı paleti herkesin dilinde fakat far paletinin de altta kalır bir yanı yok.  İçerisinde kızıllar turuncular barındıran tam benlik bir palet.

Tıpkı aydınlatıcı paletinde olduğu gibi ürünler inanılmaz yumuşak ve kalıcı. Yaz kış , gece gündüz kullanılabilecek her renk var içinde. Hatta sulu boya mı bu diye dalga geçen arkadaşlarım da var 😀 Fakat tüm bunları kenara bırakıp paleti övmeye başlıyorum.

⇒Dediğim gibi aşırı yumuşak bir yapısı var bu yüzden uygulanması da dağıtması da çok basit

⇒Tozutma problemi tabiî ki var ama kesinlikle abartılacak boyutta değil , bunun için size tavsiyen ilk önce göz makyajınızı yapıp sonra ten makyajına geçmeniz.

⇒Ambalajının sadeliğinden şıklığından kocaman aynasından bahsetmeme gerek var mı bilmiyorum.

⇒Sanırım tek sevmediğim özelliği  farı dağıttıktan sonra pigmentini biraz da olsa kaybediyor olması ama onun dışında pigment konusunda bir problemi yok.
Kalıcılığı da iyi seviye de sabah yaptığım makyaj altına baz uyguladığım sürece akşama kadar beni idare ediyor.

⇒Takibi kullanmadığım renkler var içerisin de örneğin mavi ve sarı fakat eğer isterseniz siz bu renkleri  yazın hafif bir makyajla kullanabilirsiniz.

⇒Aslına bakarsanız tam yazlık bir far paleti gibi görünüyor ama öyle değil içerisinde ki kızıllar , turuncular  sonbahar ve kış aylarına da uyum sağlayabilir.

⇒Eğer bir far paleti oluşturdaydım kesinlikle bu palatteki 12 renkten 9 zunu koyardım.
ayrıca Siyah hariç tüm renkler sedefli ve simli. Ayrıca bu far paletinin daha koyu ve daha açık renkleri içeren farklı versiyonları da mevcut. Formülasyonlarının aynı olduğunu düşünüyorum.


Şu far paletlerinin içerisinden çıkan fırçaların amaçını da henüz çözmüş değilim. Hayır yani ne alaka o kadar sert ucu küt bir fırça koymak . Yani ne olurdu karıştırma fırçası koysaydınız .s 
Satın aldığınız far paletinin içersinde ki renklerin birbirleriyle olan uyumu da çok önemli bir detay örneğin bu far paletinde bir çok farklı renkle kombinasyonlar yapıp farklı makyajlar çıkarabilirsiniz. Bu kadar anlattım şimdi gelelim fiyatına.. Fiyatı 55 tl. Evet çok uygun fiyatlı bir palet değil ama her kuruşuna değer . O kadar para veremem diyorsanız indirimi beklemenizi öneririm indirim de 30 tl ye kadar düşüyor 🙂

Far paletini bu kadar övüp makyajı paylaşmamak olmazdı 🙂 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir