Makyaj

Organik Hindistan Cevizi Yağı

Bugün ki yazım da sizlerle organik hindistan cezininin faydaları ve kullanım şekilleri hakkında tüyolar vereceğim..
Öncelikle organik hindistan cevizi yağı tamamen doğal olduğu için herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. soğuk ortamlar da katı halde sıck ortamlar da ise sıvı halde bulunan bir yağdır. Bu yüzden oda sıcaklığın da saklamanızı tavsiye ederim.
Saç için maske ?
Elinize kullanmak istediğiniz kadar hindistan cevizi yağını alıp elinizde ısıttıktan sonra diplerden uçlara doğru masaj yaparak uygulayın. Ve en az 20 dk beklettin.Daha sonra saçlarınıza su değdirmeden ilk önce şampuanlayın bu saçlarınızın yağdan daha kolay arınmasına yardımcı olacaktır. Hindistan cevizi yağı saçlarda ki kuruluğu tamamen yok ederek beslediği için saç uzama hızını arttırmaktadır. ben kullanmaya başladığım günden beri saçlarımda ki uzama hızının arttığını fark ettim. Bu ürünü kullanırken ayrıca başka bir saç maskesi kullanmanıza gerek kalmayacaktır.
Nemlendirici olarak kullanımı ? 
cildim kullandığım ilaçtan dolayı aşırı kuru bu yüzden bi çok farklı nemlendirici denememe rağmen tam anlamıyla sonuc elde edememiştim. Fakat hindistan cevizi yağı he doğal olusu hemde kokusu sayesinde ilgimi çekti ve cidden kullandığım günden beri hem yüzümde hemde vücudum da başka bir nemlendirici kullanma gereği duymuyorum. Elime küçük bir miktar alarak tüm yüzüme masaj yaparak uyguluyorum ve gün boyunca kuruluk tamamen yok oluyor. Ayrıca kullandığım fondötenin kalıcılık oranını da arttırıyor.
Duştan sonra kuruyan cildime de bir miktar alıp uyguluyorum hem cildim çok daha yumuşak oluyor hemde çok güzel kokuyor. ?
Yüz için maske ?
Normal de türk kahvesi maskesini çok severek yapıyordum fakat içine hangi yağı koyarsam koyayım yüzümü yıkadıktan sonra kuruluk oluyordu. Şimdi ise hindistan cevizi yagını eritip ihtiyacım olan kadar türk kahvesiyle karıştırıp tüm yüzüme uyguluyorum ve 10 dk bekleyip duruluyorum. Hem cildim ölü deriden arınmış oluyor hemde hindistan cevizi yağı sayesinde kurumadan yumuşacık oluyor.
Makyaj çıkarmak ?
suya dayanıklı rimel kullandığım için makyajımı yağ içeren makyaj temizleyicilerle çıkarıyordum fakat hindistan cevizi yağıyla çıkarmayı keşfettiğim günden beri artık makyaj temizleyicisi almıyorum. Elime bir miktar hindistan cevizi yağını alıp ısıtıyorum ve gözlerime masaj yaparak tüm makyagı akıtıyorum sonrasında su ve kullandığım tonikle iyice yıkıyorum ve sonuç cidden mükemmel oluyor. Ayrıca hindistan cevizi yagını göz çevreme de nemlendirici olarak kullanıyorum sebebi ise göz çevresinde oluşan morluk ve kırışıklıkları yok etmesi. çünkü kırışıklıkların en büyük sebebi göz çevresinin aşırı nemsiz olmasıdır. bu yüzden hindistan cevizi yağı bu görevi de kolaylıkla üstlenebiliyor.
Tırnak bakımı ?
Eğer sizinde tırnaklarınız benimki kadar kolay kırılıp soyuluyorsa bunun en büyük sebebi tırnaklarınızın nemsiz kalmasıdır. Bu yüzden ojenizi cıkardığınız zaman mutlaka tırnaklarınıza masaj yaparak bir nemlendirici uygulamalısınız. Ben hindistan cevizi yağını keşfetmeden önce vazelin kullanıyordum. Fakat şuan elim vazeline değil hindistan cevizi yağına daha çok gidiyor.Ve aynı etkiyi aldığım için de vazelini rafa kaldırdım diyebilirim.Vermek istediğim son tüyo ise kirpik ve kaşlarını uzatmak isteyenlere gelsin. Hindistan cevizi yağı badem yağı ve e vitamini ampulünü bir şişede karıştırıp gece yatmadan önce kirpiklerinize sürdüğünüz zaman yoğunlaşmayı gözle görülür şekilde fark edeceksiniz. E vitamini ampulünü eczanelerden satın alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir