Genel

Neden ?

Sürekli bir karmaşa içerisindeyiz , hepimiz. Daha iyiyi daha güzeli amaçlıyoruz .Yeri geliyor vazgeçiyoruz , başarızlıklarımızın sonucunda yıkılıyoruz çoğu zaman. Kimine sorumlulukları ağır geliyor kimine ise yaşadıkları. Bitmek bilmeyen ve sonunu göremediğimiz bir tünelin için de ışık gördüğümüz yöne savruluyoruz , sonuçlarını bilmeden hesap etmeden bir kurtuluş yolu arıyoruz hepimiz.
Kimi zaman acıyoruz kendimize neden ben diye soruyoruz ? Sanki bizden başka insanların derdi yokmuş gibi hayıflanıyoruz. Kim mükemmel hayatı yaşıyor ? zenginler mi ? başarılı insanlar mı ? Şükretmeyi bilmiyoruz çoğu zaman , yolda gördüğümüz ayağı çıplak çocukları görünce o anlık ettiğimiz bir şükür tüm hayatı çekilir kılmaya yetiyor mu ?
Hep daha fazlasını istiyoruz , hep daha fazlasını istiyolar. Bu bazen aile bazen sevgili bazen okulda ki bir öğretmen bazen çalıştığımız yerde ki patron. Ne kadar çok verirsek o kadar çok istiyolar.
Kim için çalışıyoruz ne için.
Sınavdan 90 aldığı için ağlayan insanlar da görüyorum 50 aldığı için mutluluğu yaşayanı da . Hedefler mi bizi bu hale getiriyor. Elimizdekiyle yetinmemek mi yoksa. Bisikleti olmayan bir çocuk bisiklet ister , arabası olmayan bir adam araba ister , Yatı olmayan bir insan yat ister hepsine sahip olan insan ise hepsinin en hızlısını ister. Asla yetinmez elindekilerle. 

Yolda ayağı çıplak olan bir çocuk sadece  ayakkabı ister fazlasını değil.  Peki siz ?
Siz ne istiyosunuz ? 

3 thoughts on “Neden ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir