Makyaj

Maybeline push up maskara incelemeleri

 1. Merhaba bugün  maybeline push up maskaraları inceleyeceğim. Çıktığı ilk günden beri oldukça konuşulan bu maskaraların sevenleri olduğu kadar nefret edenleri de mevcut. Bende bugün kendi deneyimlerime dayanarak size angel ve drama’ nın özelliklerini anlatacağım.
   Maybeline Push Up Drama : İlk çıktığı zamanlar da bir çok blog yazarının farklı görüşler sunduğu maskara oldukça ıslak yapıda, bu yüzden kirpikleri birbirine yapıştırma gibi bir durum söz konusu oluyor. İlk kullanmaya başladığım zaman bende yapısının çok ıslak olduğunu ve 10 gün sonra yapısının düzelebileceğini düşünmüştüm fakat maalesef öyle olmadı. Plastik uçlu kalın bir fırça yapısına sahip bu yüzden sürümü de oldukça rahat.

  Kirpikleri tek tek kavrayarak uzunluk ve gözle görülür bir volüm veriyor. Eğer ıslak yapısı sizin için problem olmayacaksa tavsiye edebileceğim bir maskara 🙂

  Gün içerisinde ki durumuna gelince gözaltına herhangi bir dökülme yapmadı fakat yaptığını söyleyenler de var. Ama genel olarak kalıcılık yapısı iyi. Tek kötü yanı ilk sürüldüğü gibi kalmaması birkaç saatten sonra kirpiklerde herhangi bir kıvrım kalmıyor yani sizin anlayacağınız kirpikler düşüyor.

  Ve son olarak çıkarılmasına gelelim su ile çıkarmak pek mümkün değil. Açıkçasını söylemek gerekirse miseler sularla da çok kolay çıkarıldığını söyleyemeyeceğim. Ben bu rimeli kullandığım zaman yağ bazlı bir göz makyaj temizleyiciyle çıkarmayı tercih ediyorum 🙂

  Evet şimdi gelelim  Push up Angel ‘a 🙂 Açıkçası bu rimel beni oldukça şaşırttı. fırça yapısı alışılmışın oldukça dışında en azından benim için öyle 🙂

  Tek bir tarafında minik minik kılları olan fırçayı ilk gördüğüm de bu ne be dediğimi açıkça itiraf ediyorum. Çünkü ben rimeli döndürerek sürenlerdenim , bu şekilde etkisinin çok daha iyi olduğunu düşünüyorum. Fakat bu maskaranın tek bir tarafında kıl bulunduğu için bu işlemi uygulamam imkansızlaştı.

  Fırçayı kirpiğinizin en dibinden ucuna doğru çekerek sürmeniz gerekiyor. Oldukça ön yargılı yaklaşsam da etkisini drama ya göre daha çok sevdiğimi söyleyebilirim. Çünkü drama kadar ıslak yapıda olmayan bir maskara. Tabi ki bu rimelde de beğenmediğim şeyler mevcut.

  Öncelikle 2 katta kesilikle kirpikleri birbirine yapıştırmaya başlıyor ve bu oldukça sinir bozucu. Çünkü 4 /5 kirpiği bütün haline getirdikten sonra düzeltmek için uğraşmak gerekiyor 🙁 Bence tek katta oldukça doğal bir görüntü verdiği için günlük olarak kullanılabilecek bir maskara.

  Ayrıca sunu da eklemek istiyorum ki bahsedildiği gibi bir melek kanadı görüntüsü kesinlikle vermiyor. Maybeline rimellerini çok severek kullanmama rağmen bu iki maskara maalesef beni hayal kırıklığına uğrattı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir