Cilt Bakımı, Makyaj

Loreal Paris * Mucizevi Yüz Bakım Yağı

Şu sıra elimden düşürmediğim loreal parisin yüz yağı hakkında uzun bir yazı yazmaya karar verdim. İndirim de görüp uygun fiyatı sebebiyle şans vermem gerektiğini düşünüp satın aldım , satın alalı 3 hafta oldu ürünü daha iyi gözlemleyebilmek için 3 hafta bekledim.
Ürünü farkı şekiller de kullandım ve kesinlikle çok beğendim.
Öncelikle bu tip yüz yağlarından biraz bahsetmek istiyorum. Özellikle yağlı ve karma cilt tipine sahip olan kişilerin yüz yağlarıyla ilgili bir ön yargısı olduğunu fark ettim mantıklı düşünüldüğün de bu ön yargının olması çok normal. Fakat bu tarz ürünlerin kuru yağlar olduğunu belirtmekte fayda görüyorum şöyle ki kuru yağlar cilt tarafından kolayc emilerek cildi beslemeye yardımcı olan yağlardır. Bu yüzden kullanırken herhangi bir sıkıntı yaşama olasılığınız yok.

Ürünün kullanımı ;
Günde 1 veya 2 kez kullanımı öneriliyor sabah akşam masaj yapılarak uygulanabiliyor.
Akşam makyajımı iyice temizledikten sonra boyun bölge dahil olmak üzere tüm yüzüme aşasan yukarı şekilde masaj yaparak uygulamayı tercih ediyorum. Bu şekilde kullandığım zaman sabahları çok daha canlı ve parlak bir cilde sahip oluyorum.
Ürünü uyguladığınız anda zaten muazzam bir yumuşaklık sağlıyor. Sabah tekrar uygulamakla uğraşmıyorum. Fakat fondötenin altında duruşunu merak ettiğim için birkaç farklı fondötenin altına denedim.
Kesinlikle uyguladığınız fondötenin altında sağlıklı bir görüntüye sebep oluyor fakat aynı zaman da fondötenin sabitlenmesini zorlaştırıyor. Bu yüzden fondöten altına kullanımını önermiyorum.
Fondötenin altına uygulamak yerine bir iki damlasını fondötenle karıştırarak cildinize uygulamak daha iyi bir sonuça ulaşmanıza sebep olacaktır.
Likit mat ruj altına kullanmak için de muazzam bir ürün. Özellikle dudaklarınız cok kuruysa kabuklanma şikayetiniz varsa veya kullandığınız likit mat ruj dudaklarınızı kuturtuyorsa mutlaka rujunuzu sürmeden önce dudakalrınızı bu ürünle nemlendirmelisiniz.
Kuru cilt tipine sahip olanların mutlaka bir yüz yağına sahip olması gerektiğini düşünüyorum. Şu sıra kullandığım ilaç yüzünden cildim cok kuru ama bu yağ sayesinde hem çok nemli hemde cok yumuşak oluyor. Gidip iyi bir nemlendiriciye 50 60 tl vermektense bu ürünü indirimde 25 tl almak çok daha mantıklı.

Ürün bende herhangi bir sivilcelenmeye sebep olmadı. Kullanmaya başladığım andan itibaren cildim ç  ok daha yumuşak ve çok daha sağlıklı görünüyor.  


Ürünün içerisinde 8 tane besleyici yağ bulunuyor. Bunlar şu şekilde ;

 *Lavanta – Cildi yumuşatarak rahatlamasına yardımcı
 *Mercan köşk – Cildi yatıştırarak rengini dengelemeye yardımcı
 *Papatya – Cildi rahatlatmaya
 *Biberiye – ciltte oluşan sarkmaları engellemeye
 *Portakal – kan dolaşımını dengelemeye
 *Sardunya – özellikle hassas ciltleri yatıştırmaya ve cildi korumaya
 *Lavandin Cildi yatıştırmaya yardımcı oluyor.

 20-50 yaş aralığına tavsiye diliyor fakat bu yaş aralığının bir önemi olduğunu düşünmüyorum 😀

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir