Film ve Kitap

Jane Doe’nun Otopsisi

Esrarengiz bir şekilde ölen kızın ölüm sebebinin araştırılmasını konu alan bir korku filmi. Filmin başında az çok konuyu anlıyorsunuz ama sonunun nasıl olabileceğini tahmin etmek oldukça zor. Başrollerini Emile Hirsch , Brian Cox ve Olwen Catherine Kelly canlandırıyor. Oyunculuk konusunda yapacak tek bir eleştiri bile bulamıyorum. Sıradan korku filmlerinin aksine ağır bi gerilim var.  Ben izlerken sıkılmadım hatta bazı sahneler de lütfen burada bitmesin dediğim anlar oldu. Film hakkında spoiler vermemek adına konu hakkında çok fazla konuşmak istemiyorum. Ama şunu söylemeliyim ki film bir otopsi filmi olduğundan doğal olarak rahatsız edici görüntüler içeriyor. Demem o ki kandan , iç organ görmekten rahatsızlık duymayacaksanız hiç vakit kaybetmeden izleyin.

Eklemem gereken son şey ise filmin oldukça fazla beğeni topladığı , filmin bitiş şekli açıkçası bende ikinci film gelecek mi sorusu uyandırdı. Umarım öyledir aksi taktirde benim için bir hayal kırıklığı olacak.


Uzun lafın kısası farklı tarzda , soluksuz izleyebileceğiniz bir korku filmi arıyorsanız mutlaka göz atmanızı tavsiye ederim 🙂

4 thoughts on “Jane Doe’nun Otopsisi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir