Genel

Çok konuşulan Wet n Wild Photo focus Fondöten

Türkiyeye kısa bir süre önce gelen ve geldiği günden beri adından sıkça bahsettiren wet n wild photofocus fondöten. Herkesin dilinde olan bu fondöteni kullanana kadar ön yargılarım vardı fakat uygulama sırasında tamamen yok oldular diyebilirim.

Öncelikle yapısı ne çok sıvı nede çok katı. Akışkan bir yapıya sahip ve bu yüzden uygulaması da çok kolay. İlk katta orta kapatıcılık verse de isteğe göre ürünün yoğunluğunu değiştirmek mümkün. Saten bitişli bi fondöten mat fondötenlerin aksine yüzde kalıp gibi durmuyor.Çok kuru bir cilt tipine sahipseniz sevmeyebilirsiniz. Ama onun dışın da normal karma ve yağlı cilt tiplerinin uygulama sırasında bir problem yaşayacağını düşünmüyorum. Yapısını çok beğendim, fakat dikkatli uygulamak gereken bir ürün. Kat kat uygulamak kesinlikle doğru değil. Yapısı çok ince olmadığından dolayı çok yoğun uygulamada sorun yaşayabilirsiniz. Kesinlikle günlük kullanıma uygun bir fondöten olduğunu düşünüyorum.

Kalıcılık konusunda incelemek gerekirse bu fiyata sahip bi ürüne göre kalıcılığı gayet iyi. 30 ml bir cm şişenin içerisinde satılan ürün 35 tl civarında bir fiyata sahip. Ayrıca renk skalası konusunda problem yaşayacağınızı düşünmüyorum cünkü 20 farklı rengi mevcut. Ürünü uygulamadan önce mutlaka iyi bir nemlendirici ile cildinizi nemlendirmeniz gerekiyor aksi durum da çizgilere dolma yapabilecek bir yapıya sahip.

Nedenini anlayamasam da ürünün kokusu beni ilk başta çok rahatsız etti ama uygulama sırasında bu koku yok oluyor. Eğer parfümlü içeriğe sahip ürünleri kullanmayı sevmiyorsanız almanızı kesinlikle tavsiye etmem. Bir diğer konu ise aplikatörü.. Evet beni de rahatsız etti. İçerisinde bulunan plastik uçlu aplikatöt ile uygulama yapılıyor fakat ne yazık ki bende bunun hijyenik olduğunu düşünmüyorum. Bundan rahatsızlık duyarsanız süngerinizin üzerine azar azar koyarak uygulayabilirsiniz.

2 thoughts on “Çok konuşulan Wet n Wild Photo focus Fondöten

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir