Cilt Bakımı

Cilt Bakımı & Nivea Canlandırıcı Temizleme Köpüğü

Cilt bakımı konusunda ki yazılarımın çok fazla okunduğunu fark ettim bu yüzden bende uygun fiyatlı cilt bakımı ürünlerine ağırlık vererek bir yazı hazırlama gereği duydum. Bugün size bahsedeceğim ürün ise nivea markasının köpük formda ki cilt temizleyicisi. Ben nivea markasının bir çok ürününü uzun zamandır severek kullanıyorum uygun fiyatlı olmasının yanı sıra performans açısından da standartların üstüne çıkıyor. Şimdi üründen biraz bahsedeyim.

 

Köpük formda ki bu ürünlerin pratik olmasını çok kullanışlı bulduğum için cilt temizleyicilerin de elim bu tarz ürünlere gidiyor. Ve şunu söylemeliyim ki kullandığım bir çok ürün arasında en çok bunu ürünü sevdim. Derinlemesini temizlik sağladığını tabiki düşünmüyorum , ürünü kullandıktan sonra mutlaka bir tonik kullanıyorum, fakat siz makyaj yapmıyorsanız tonik adımına ihtiyacınız olacağını sanmıyorum. Ürünü ilk satın aldığımda sabah ve akşam olarak günde iki kez kullandım. Şuan sadece akşam makyajımı çıkardıktan sonra kullanıyorum ve bu bana yeterli geliyor. Sabah kullanmayı bırakma sebebim ise ürünün cildimi fazla germesi. Bu problem pembe versiyonun da olmayacaktır fakat benim kullandığım karma cilt tipine uygun olduğu için yağı dengeliyor , bu yüzden de cildim de bir gerginlik hissine sebep oluyor. Hangi ürünü kullanırsanız kullanın ardından mutlaka iyi bir nemlendiriciyle nemlendirmek gerekiyor.

  Köpük formda ki temizleyicilerin en büyük handikapı sanırım çok hızlı şekilde tükenmeleri. Ben ürünü 2 aydır kullanıyorum ve şuan elimde olan üçüncü şişem. Pompalı bir şişesi olduğu için bol bol kullanıyorum belki de bu yüzden bu kadar hızlı bitiyor emin değilim 😀 Ama şunu söylemeliyim ki köpük formda ki temizleyicilerin ciltteki kiri ve makyajı daha iyi arındırdığını düşündüğüm için bu üründen vazgeçemiyorum.
. 2 farklı versiyonunun mevcut olduğunu söylemiştim onlar da şu şekilde ;
Kuru/hassas Pembe şişede
Normal/karma Mavi şişede
Bu arada ürün paraben içermiyor , kokusu yoğun değil herhangi bir rahatsızlık vereceğini sanmıyorum.
Ürünün açıklamaların da canlandırma etkisi olduğu söyleniyor ben buna kesinlikle katılıyorum.

Ürünü nasıl kullandığımdan detaylı bir şekilde bahsedeyim.
Öncelikle sabah kullandığım zamanlar da makyaj yapana kadar yoğun bir nemlendirici sürüyorum. Sabahları cildimi parlatıyor ve makyaja hazırlıyor. Hazırlanmaya uzun uzun vaktim olduğu zamanlar da bu adımı yapabiliyorum ve etkisini kesinlikle gün boyunca hissediyorum.
Bir de gece makyajımı temizlediğim zaman kullanıyorum ilk önce bir miseler su ile cildimde ki fondöteni siliyorum ardından bu ürünü cildime masaj yaparak uyguluyorum ardından bir tonik ve yoğun bir nemlendirici sürüyorum. Bu adımları yaptığınız taktir de cildinizde ki yağlanma oranını da dengeliyorsunuz.
Ürünün fiyatı 13 tl. Ulaşılması çok kolay olan bir marka olduğu için her yerde kolaylıkla bulabilirsiniz. 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir